Jak znaleźć partnera?

Najlepsze życie to życie towarzyskie!

Człowiek jest istotą społeczną i ma wielką skłonność do działań grupowych w towarzystwie innych ludzi. Badania amerykańskich psychologów wykazały, że najważniejszym korelatem szczęścia są dobre relacje z innymi. Potrzebujemy innych ludzi, aby czuć się zadowolonym i spełnionym w życiu.

Wsparcie społeczne

Działa to także w drugą stronę: szczęśliwym, łatwiej jest nam budować głębokie i trwałe relacje z ludźmi. Otrzymujemy od grupy wsparcie społeczne, możemy liczyć na pomoc, sieć kontaktów, otrzymujemy akceptację i troskę. Jest to ważne zwłaszcza w sytuacjach kryzysu, kiedy gorzej nam się w życiu powodzi.

Duża liczba kontaktów społecznych, dobre relacje z innymi ludźmi pomagają lepiej radzić sobie ze stresem, zapobiegają depresji i innym zaburzeniom psychicznym. Mając przyjaciół i towarzyszy na wspólne spędzanie wolnego czasu, jesteśmy zdrowsi, szczęśliwsi a nawet żyjemy dłużej niż osoby pozbawione wsparcia grupy.

Poczucie akceptacji i przynależności

Mamy silną potrzebę afiliacji czyli przebywania z innymi i przynależności społecznej. Z tego powodu na ogół chętnie i łatwo nawiązujemy znajomości, tworzymy więzi, z trudem je zrywamy i bardzo źle znosimy ich brak. Nie lubimy poczucia samotności, wyobcowania i niezrozumienia. Często utrzymujemy nawet szkodliwe dla nas relacje. Trudno nam się przyznać do porażki w związkach, ciężko się rozstać. Wiele naszej energii, uczuć i myśli koncentruje się wokół relacji z innymi: z rodziną, partnerem, z przyjaciółmi.

Jednym z najważniejszych aspektów terapeutycznej pracy nad zmianą w życiu człowieka, jest przyjrzenie się temu, jak tworzy związki, jak w nich funkcjonuje, czy potrafi budować niekonfliktowe relacje interpersonalne, czy umie korzystać ze wsparcia społecznego.

Radość ze wspólnych działań

Lubimy towarzystwo innych ludzi i tworzymy grupy także dlatego, że łatwiej nam realizować własne cele, marzenia i przedsięwzięcia, które czasem są skomplikowane dla jednostki. Ludzie wzajemnie stymulują się intelektualnie, uczą się od siebie, zagrzewają do wspólnego wysiłku, aktywności i dobrej zabawy. To między innymi dlatego łączymy siły wchodząc w sojusze zawodowe i uwielbiamy wspólne szaleństwo np. podczas zabawy sylwestrowej czy wyjazdów na narty.

Oczywiście odrobina samotności od czasu do czasu jest dobra i potrzebna każdemu, ale lepiej dla nas, aby nie był to nasz sposób na życie.

Jesteś ciekawa jak mogę pomóc Tobie?
Zadzwoń: 690 660 980
lub napisz jaki masz problem: kontakt@e4k.pl

Usiądziemy, wypijemy kawę, wspólnie zastanowimy się, jakim sposobem rozwiązać Twój problem.

 


tel: 690 660 980
E-mail: kontakt@e4k.pl

 

 

Zapraszam również do odwiedzania mnie na Facebook'u.

 

  • 690 660 980
  • kontakt@e4K.pl